معایب روف گاردن چیست؟

معایب روف گاردن را بدانید تا قبل از ساخت یک روف گاردن بر بام خود بتوانید تصمیم درست بگیرید  و درخت و فضای سبز را به ساختمان خود بیاورید و از مزایای آن استفاده کنید. بام سبز علاوه بر زیبایی که به ساختمان شما می دهد امکان استفاده از محصولات که در آن کاشته اید نیز برای شما به وجود می آورد.

باغ بام ها علاوه بر مزایا معیبی نیز دارند که اگر جزئیات اجرایی روف گاردن ها به درستی در نظر گرفته نشود می تواند سبب مشکلاتی بر بام شما شود.

معایب روف گاردن

معایب روف گاردن شامل موارد زیر می تواند باشد:

وزن و فشار وارده بر ساختمان، روف گاردن ها بسته به نوع آنها ( متراکم ، گسترده و نیمه متراکم) وزن زیادی را بر ساختمان وارد می کنند این وزن می تواند شامل خاک، وزن گیاهان، مبلمان, آلاچیق، فلور باکس و ... باشد. این وزن ثابت نیز و در طول فصل های بارندگی به سبب آب ذخیره شده در خاک و یا با رشد گیاه افزایش می یابد.

قبل از ساخت بام سبز, ساختمان باید از نظر مقاومت تقویت شود تا در طول زمان دچار مشکل نشود چرا که وزنی که بر ساختمان وارد می شود بسیار بالا است.

معایب روف گاردن چیست

گیاهان کاشته شده در بام سبز نیازمند توجه و هزینه هستند تا به خوبی رشد کنند. این امر برای بعضی از افرادی که علاقه مند به کشاورزی دارند مزیت به حساب می آید و برای بعضی به جهت صرف زمان ضرر حساب می شود.

اجرای روف گاردن و همچنین تعمیر و نگهداری از آن هزینه بر است اگر این هزینه با گذشت زمان به سبب صرفه جویی در انرژی و افزایش قیمت ساختمان جبران می شود.

برای ایجاد یک باغ بام باید مسیری برای تخلیه آب وجود داشته باشد تا از ماندن آب در خاک جلوگیری شود چرا که در صورت ایجاد نشتی در سقف محل آسیب دیده باید تعمیر شود که این خود نیازمند جمع کردن باغ برای پیدا کردن محل و سپس قرار دادن مجدد آن در جای خود است.

در ساخت روف گاردن باید وزش باد را نیز در نظر گرفت تا سبب آسیب نشود. در ساختمانی که بین دو ساختمان دیگر محصور شده است و همچنین در کوچه و خیابان های شرق و غرب تونل های باد بیشتری ایجاد می شود.

انتخاب نادرست گیاه برای کاشت در بام سبز نیز می توانند سبب مشکلاتی شود. با رشد گیاه و افزایش ریشه آن امکان دارد مشکلاتی را برای بام به وجود بیاورد بهتر است از درختانی با ریشه های کوتاه استفاده شود.