روف گاردن سبب ادقام محیط سبز در فضای خشک شهری می شود.

مواد مورد نیاز جهت ایجاد یک روف گاردن :

  • ظرف
  • خاک
  • کود
  • آب
  • گیاه
  • ابزار

ظرف:
باکس ها یکی از راحت ترین روش ها برای ایجاد یک باغ بر روی بام شما است. هزینه استفاده از فلاور باکس ها بسیار کم تر از سایر روش ها است. در زمان انتخاب باکس علاوه بر زیبایی باید به سایر نکات نیز دقت کنید:
از جعبه های بزرگ استفاده کنید تا فضای کافی برای رشد گیاه را داشته باشد.

وزن جعبه ها از نکات مهمی است که باید در نظر داشته باشید چرا که نباید وزن زیادی بر پشت بام وارد شود. جعبه ها پس از پر شدن با خاک وزن بالایی می گیرند. همچنین با رشد گیاه و همچنین در زمان بارش برف و یا بارندگی بر وزن آنها اضافه می شود.

برای جلوگیری از این مشکل می توانید از ظروف پلاستیکی و یا ظروفی با وزن پایین استفاده کنید. این نکته را نیز در نظر بگیرید که ابعاد جعبه باید با گیاه متناسب باشد تا با رشد گیاه تعادل جعبه حفظ شود.
اگر بام شما در معرض وزش باد است باید از گلدان هایی با وزن بیشتری استفاده کنید.

گرما نیز یکی از عواملی است که در انتخاب گلدان به آن انتخاب کنید. به طور مثال گلدان هایی از جنس سرامیک گرما زیادی دارند و سبب گرم شدن خاک و ریشه گیاه می شوند و نیاز به آب یاری گیاه را افزایش می دهد.

برای حل این مشکل می توانید بر روی بام خود سایه بانی ایجاد کنید و گلدان ها را در آن قسمت قرار دهید و یا از آبیاری قطره ای استفاده کنید.

خاک استفاده شده در روف گاردن

خاک:
خاک مهم ترین بخش باغبانی است چرا که اگر از خاک خوب و مرغوبی استفاده کنید گیاهان سالم تری خواهید داشت.

اگر از فلاورباکس در روف گاردن خود استفاده می کنید این امکان برای شما وجود دارد که از ترکیب خاک های مرغوبی که در بازار وجود دارد در گلدان ها استفاده کنید.

خاک های استفاده شده در ظروف باد به صورت دوره ای تعویض شوند. بهترین زمان برای تعویض خاک فصل بهار است.

کود:
گیاهان به طور مرتب نیاز به کود دارند. گیاهان مواد مغذی خاک را می گیرند هر چه گیاه بزرگتر باشد مواد بیشتری را جذب می کند و با آبیاری نیز مواد مغذی خاک خارج شده و خاک کیفیت خود را از دست می دهد.
کود دهی نیز باید به طور مرتب و هر 2 یا 3 هفته برای خاک انجام شود.

گیاه:
شما می توانید تقریبا هر گیاهی را در ظروفی که قصد گذاشتن آن را در روف گاردن دارید را قرار دهید، اما از آنجا که روف گاردن ها اغلب معرض نور مستقیم خورشید قرار دارند بهتر است از گیاهانی که در برابر گرما مقاوم هستند استفاده شود.

لیستی وجود ندارد که شما بتوانید از آن گیاهان مقاوم برای روف گاردن را انتخاب کنید و باید از طریق آزمون و خطا گیاه مناسب خود را پیدا کنید. به طور کلی گیاهان کمی وجود دارد که امکان رشد بر روی بام را ندارند.
شما می توانید از گیاهان با ریشه کوتاه و سبزیجات در گلدان ها استفاده کنید چرا که به خاک کمتری نیاز دارد.