آبنما خانگی چیست و انواع آن

وجود آبنما در محیط همیشه باعث آرامش روان می شود. حال اگر این آبنماها را به محیط خانه بیاوریم در زمان استراحت شنیدن صدای ریزش آب سبب آرامش و از بین رفتن فشارهای کاری می شود.

آبنماها معمولا برای فضاهای باز به شکل آبنما باغی ، آبنما سنگی و … ساخته و استفاده می شدند.

امروزه این آبنماها به گونه مدرن تغییر یافته اند تا مناسب برای استفاده در فضاهای داخلی خانه ها و ساختمان ها باشند.

اگر در ساختمان و یا خانه خود حیاط و یا فضایی کوچک دارید که می خواهید فضای آن را تغییر دهید بهترین گزینه استفاده از آبنما خانگی است که می تواند به شکل آبنماهای سنتی و یا مدرن ساخته شده باشد.

آبنماها ی سنتی که شامل حوضی کوچک با فواره ای در میان آن و قرار دادن چند گلدان در اطراف آن حال و هوای گذشته را برای ما زنده می کند.

از طرفی شاید متناسب با فضای شما امکان استفاده از این نوع آبنماها وجود نداشته باشد که می توانید از آبنماهای مدرن استفاده کنید.

آبنماهای مدرن به شکل دیواری ، شیشه ای ، حبابی و … ساخته می شود که مناسب برای فضای لابی ساختمان ها و حتی داخل منزل است.

آبنما شیشه ای

این آبنماها از یک صفحه شیشه ای ساخته شده که با استفاده از پمپ هایی که در ان قرار گرفته آب را به بالا هدایت کرده و بر روی سرازیر می کند. از جمله کاربرد های این آبنماها برای جدا سازی قسمت های مختلف فضا است.

آبنما حبابی یا حباب دار

آبنماهای حبابی  ترکیبی از هوا که با فشار در آب به گردش در می آید و با نور پردازی جلوه ای زیبا ای به محیط می دهد که به دلیل ضخامت کمی که دارد می تواند به عنوان پارتیشن در محط برای جدا سازی فضا استفاده شود.