آبنما خانگی چیست و انواع آن

وجود آبنما در محیط همیشه باعث آرامش روان می شود. حال اگر این آبنماها را به محیط خانه بیاوریم در زمان استراحت شنیدن صدای ریزش آب سبب آرامش و از بین رفتن فشارهای کاری می شود.

آبنماها معمولا برای فضاهای باز به شکل آبنما باغی ، آبنما سنگی و … ساخته و استفاده می شدند.

امروزه این آبنماها به گونه مدرن تغییر یافته اند تا مناسب برای استفاده در فضاهای داخلی خانه ها و ساختمان ها باشند.

اگر در ساختمان و یا خانه خود حیاط و یا فضایی کوچک دارید که می خواهید فضای آن را تغییر دهید بهترین گزینه استفاده از آبنما خانگی است که می تواند به شکل آبنماهای سنتی و یا مدرن ساخته شده باشد.

آبنماها ی سنتی که شامل حوضی کوچک با فواره ای در میان آن و قرار دادن چند گلدان در اطراف آن حال و هوای گذشته را برای ما زنده می کند. از طرفی شاید متناسب با فضای شما امکان استفاده از این نوع آبنماها وجود نداشته باشد که می توانید از آبنماهای مدرن استفاده کنید.

آبنماهای مدرن به شکل دیواری ، شیشه ای ، حبابی و … ساخته می شود که مناسب برای فضای لابی ساختمان ها و حتی داخل منزل است.

آبنما شیشه ای

این آبنماها از یک صفحه شیشه ای ساخته شده که با استفاده از پمپ هایی که در ان قرار گرفته آب را به بالا هدایت کرده و بر روی سرازیر می کند. از جمله کاربرد های این آبنماها برای جدا سازی قسمت های مختلف فضا است.

آبنما حبابی یا حباب دار

آبنماهای حبابی  ترکیبی از هوا که با فشار در آب به گردش در می آید و با نور پردازی جلوه ای زیبا ای به محیط می دهد که به دلیل ضخامت کمی که دارد می تواند به عنوان پارتیشن در محط برای جدا سازی فضا استفاده شود.

آبنما مدرن

آبنما و حوض به دلیل اقلیم خشک و کم آب بودن منطقه ایی که ایران در آن واقع شده است از قدیم و دیر باز نزد ایرانیان دارای ارزش والایی بوده است به طوری که آب را نماد و مظهر پاکی و روشنایی می دانند این فکر و اندیشه در زندگی مدرن و کنونی ما نیز رواج دارد به عنوان مثال ریختن آب پشت سر مسافر یکی از این تفکر می باشد یا وجود آبنمای مدرن در پارک ها و فضاهای سبز مدرن و تجمع بیشتر مردم در کنار این منطقه ها و علاقه نشان دادن به آبنما یکی دیگر از حائز اهمیت بودن آب و آنما می باشد

با مدرن شدن زندگی شهری و شهر نشینی نیاز ورود حوض ها و آبنماهای قدیمی به فضای داخل منزل و آپارتمان احساس می شود به طوری که طراحی و اجرای آبنما داخل منزل ، آبنما خانگی ، انواع آبنما خانگی یا حتی گرین وال و .. رونق پیدا کرده است و خواهان خود را دارد اجرای آبنما داخل منزل یا محوطه ساختمان برای ساختمان علاوه بر داشتن جنبه های زیبایی و حس آرامشی که به افراد استفاده کننده از آن می دهد باعث ایجاد ارزش افزوده نیز می شود به طوری که ساختمان هایی که دارای آبنما یا روف گاردن و یا حتی گرین وال می باشند در مقایسه با دیگر ساختمان ها از 10 تا 30 درصد ارزش بیشتر برخوردار می باشند و بهتر به فروش می رسند

شما نیز می توانید برای دیدن ادامه نمونه کارهای ما و کارهای ما در محل کارمان می توانید با ما تماس بگیرید و حضورا با ما در ارتباط باشید