آبنما موزیکال در دبی

آبنما موزیکال در شهر دبی عنوان بزرگترین آبنمای موزیکال جهان را برعهده دارد و یکی از محبوترین قسمت های گردشگری این شهر مربوط به این آبنما می باشد. جالب است بدانید این آبنما موزیکال رکورد بلند ترین فواره ها را هم به خود اختصاص داده است.

ساخت این آبنمابه دستور محمد ابن راشد حاکم دبی با هزینه 872 میلیون تومان(218 دلار) ساخته شده است. یکی از علت هایی که این آبنما بازدی کننده فراوانی دارد به خاطر نزدیکی به برج مشهور خلیفه و همچنین مرکز خرید بزرگ به نام مرکز خرید مال می باشد.

اگر بخواهیم معماری و ساختار این آبنما را برای شما تشریح کنیم می توان گفت این آبنما از 5 دایره تشکیل شده است که در قوس هایی به هم متصل هستند. معماری این آبنما از معماری آبنمایی در شهر لاس و گاس آمریکا در کنار هتل معروف بلاژیو الهام گرفته شده است هرچند به مراتب از آبنمای این هتل بزرگتر می باشد.شاید دانستن این نکته برای شما جالب باشد که بدانید در حدود 6600 لامپ  استفاده شده است که حدودا 25 رنگ را تشکیل می دهد.

یکی از ویژگی های مهمی که این سازه دارد ساختار مستحکم و قدرتمند آن است که می تواند آب را در حدود 152 متر به سمت بالا پرتاب کند و یکی از جالب ترین نکته ها در رابطه با این آبنما مساحت آن است که به اندازه دو زمین فوتبال می باشد.

ویژگی های خاص آبنما موزیکال دبی:

  • حجم 8800 لیتر آب گنجایش این آبنما می باشد.
  • آبفشناسی به دو شکل:
  1. ابتدایی
  2. افراطی لازم به ذکر است که این نکته را بدایند که فواره ها در شکل اول 76 متر و در شکل دوم 152 متر ارتفاه دارند.
  • پخش آهنگ در هنگام آبفشانی

یکی از نکته های حیرت انگیز درباره این آب نما  پخش 25 موسیقی (پاپ , یی کلام , عربی) می باشد.