آبنما دیواری همان طور که از اسمش پیداست بر روی دیوار پیدا سازی می شود ، این نوع از آبنما بسته به طراحی و متریالی که در آن استفاده می شود در نقاط مختلفی از ساختمان به کار برده می شود.

آبنما داخل منزل

به عنوان مثال می توان از آبنما در لابی ساختمان استفاده کرد ، این کار باعث می شود ساکنین و افرادی که وارد ساختمان می شونداولین صدایی که وقتی وارد ساختمان می شوند بشوند صدای گوش نواز آب باشد و با صدای آرامش بخش آب وارد محیط منزل یا کار خود شوند که باعث ایجاد حس نشاط و سرزندگی در زندگی شهری مدرن می شود.
با توجه به سادگی و کم هزینه بودن در نصب و اجرای آبنما دیواری را یکی از مقرون بصرفه ترین آبنماها نام برد که کاربردهای زیادی دارد ، از آبنما خانگی می توان در داخل منزل استفاده کرد که بیشتر جنبه تزئینی داشته و در کنار بقیه اجزای لوازم خانه باعث بوجود آمدن فضایی دلچسب برای اعضای خانواده می شود ، آبنما داخل منزل به مرور زمان همانند ویترین و حتی مبل یکی از اجزای جدایی ناپذیر منزل می شود تا با ایجاد حس خوب و مثبتی که آب دارد و نیاکان ما نیز به آن اشاره کرده اند و گفته اند که آب نور می آورد باعث بالا بردن حس سرزندگی شود.

اجرای آبنما

آنما خانگی

 

در اجرای آبنما باید به کاربرد آن به دقت توجه کرد تا بتوان به نتیجه مطلوب دست یافت به عنوان مثال در محیطی مثل باغ می توان با ایجاد و یا استفاده از حوض از المان ها دیواری یا سنگی در ایجاد آن بهره برد المان هایی مثل مجسمه ، اشکال هندسی سنگ و .. که با تلفیق و کنار هم گذاشتن موسیقی و نور پردازی به ترکیبی خاص دست پیدا کرد . در استفاده از نازل های آب نیز می نوان با خلاقیت و نوآوری به طرحی زیبا دست پیدا کرد.

مزیت های آبنما

قابلیت استفاده و پیاده سازی آبنما در روف گاردن ، داخل منزل ، بر روی دیوار ، تلفیق با موزیک ، لابی ، استخر و …
صدای ریخته شدن آب شنیده می شود و هیچ صدای دیگری پیرامون آبنما شنیده نمی شود.
قابیت استفاده از ال ای دی با طیف نورپردازی گسترده در پیاده سازی آبنما
ایجاد و بالا بردن رطوبت محیط پیرامون آبنما
امکان اضافه نمودن سنسور قطع خودکار آب در آبنما
نداشتن خرابی محیط به دلیل نصب پکیج آماده آبنما
داشتن سرعت بالا و سریع در نصب آبنما
بدون نیاز به پاک کردن های زیاد آبنما
قابلیت آبشنال بودن نوع متریال و مواد مصرفی آبنما
آبنما دیواری